×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

آخرین مطالب

true
    امروز  پنج شنبه - ۱۴ آذر - ۱۳۹۸  
true
true
نقطه‌ى درخشان زندگى مادر …

در زندگى معمولى اين بزرگوار، يك نكته‌ى مهم است و آن جمع بين زندگى يك زن مسلمان در رفتارش با شوهر و فرزندان و انجام وظايفش در خانه از يك طرف و بين وظايف يك انسان مجاهد غيور خستگى‌ناپذير در برخوردش با حوادث سياسى مهم بعد از رحلت رسول‌اكرم صلّى‌اللَّه‌عليه‌واله‌وسلّم كه به مسجد مى‌آيد و سخنرانى و موضعگيرى و دفاع مى‌كند و حرف مى‌زند و يك جهادگر به تمام معنا و خستگى‌ناپذير و محنت‌پذير و سختى‌تحمل‌كن است، از طرف ديگر. همچنين از جهت سوم، يك عبادتگر و بپادارنده‌ى نماز در شبهاى تار و قيام‌كننده‌ى للَّه و خاضع و خاشع براى پروردگار است و در محراب عبادت، اين زن جوان مانند اولياى كهن الهى، با خدا راز و نياز و عبادت مى‌كند.

اين سه بُعد را با هم جمع كردن، نقطه‌ى درخشان زندگى فاطمه‌ى زهرا عليهاالسّلام است. آن حضرت، اين سه جهت را از هم جدا نكرد. بعضى خيال مى‌كنند انسانى كه مشغول عبادت مى‌باشد، يك عابد و متضرّع و اهل دعا و ذكر است و نمى‌تواند يك انسان سياسى باشد. يا بعضى خيال مى‌كنند كسى كه اهل سياست است – چه زن و چه مرد – و در ميدان جهاد فى‌سبيل‌اللَّه حضور فعال دارد، اگر زن است، نمى‌تواند يك زن خانه با وظايف مادرى و همسرى و كدبانويى باشد و اگر مرد است، نمى‌تواند يك مرد خانه و دكان و زندگى باشد. خيال مى‌كنند اين‌ها با هم منافات دارد؛ در حالى كه از نظر اسلام، اين سه چيز با يكديگر منافات و ضديت كه ندارد؛ در شخصيت انسان كامل، كمك‌كننده هم است.

شما بايد در محيط كار و زندگى، با همسر و فرزندان و همسايه و دوستان‌تان، به وظايف شخصى خود عمل كنيد و پيوندهاى معمولى اجتماعى را به صورت سالم برقرار نماييد. در عين حال، بايد در ميدان سياست و صحنه‌ى انقلاب و كارهايى كه نظام اجتماعى از شما مى‌طلبد و انتخابات و ميدان جنگ و عرضه كردن خواست انقلابى و ملى خود در سطح كشور و جهان و بيان اراده‌ى سياسى خود در ميدانهاى سياست و انقلاب، حضور داشته باشيد.

شما بايد در راهپيمايى و سازندگى و ميدان جنگ و انتخابات و بيان عقيده‌ى سياسى خود – آن جايى كه اظهار عقيده واجب است – حضورتان را حفظ كنيد و در تعيين سرنوشت كشور و انقلاب مؤثر باشيد. در عين حال، رابطه‌ى معنوى و قلبى خودتان با خدا را از طريق عبادت و توجه و ذكر و حضور و معنويت و استمداد از خدا و توكل به او و انجام نوافل و فرايض خوب كنيد. اين سه بعد، انسان مسلمان را مى‌سازد. اسلام، اين را از ما خواسته است و اگر بپرسند: چگونه ميسر است؟ پاسخ مى‌دهيم كه ما الگوهايى از جمله فاطمه‌ى زهرا سلام‌اللَّه‌عليها داريم.

 


بیانات در ديدار خانواده‌های شهدا و ایثارگران و دست‌اندركاران برگزاری انتخابات ۲۲/۰۹/۱۳۶۸

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true